Lampart nails - akwarela

Zdobienie paznokci farbami akwarelowymi, to metoda o której niedawno pisałam. Wykonałam wtedy prosty kwiatowy tutorial. Oprócz tworzenia różnobarwnych kwiatów i pejzaży z czym się kojarzą, możemy wykorzystać farby do malowania np. zwierząt. Jest to już trochę trudniejsze i wymaga od nas więcej cierpliwości.


 Jest to moje pierwsze zwierzę, jakie namalowałam akwarelami i ogólnie pierwsze zwierze namalowane na paznokciach. Przed przystąpieniem do malowania, znalazłam zdjęcie lamparta i na nim się wzorowałam. Warto poćwiczyć mieszanie wody z farbą, by wyczuć konsystencję. Od ilości wody zależy intensywność i krycie koloru farby.

Jeśli chodzi o sam rysunek, warto wykonać kontur by zachować proporcje. Użyłam do tego czarnej farbki, którą później lekko rozmyłam wodą. Następnie zabrałam się za wypełnienie i cieniowanie - nakładając kolejne warstwy.


Przygotowanie płytki polega na dokładnym starciu warstwy dyspersyjnej (klejącej). Jak już wspomniałam w pierwszym poście o farbach - przed nałożeniem topu FARBKA MUSI BYĆ SUCHA! Jeśli farbka nie wyschnie, to rozciągnie się z topem po całym rysunku, czego nie da się już poprawić.


Oprócz lamparta na kciuku dodałam kilka cętek na paznokciu serdecznym i środkowym. Najpierw wykonałam kontur art gelem w kolorze czarnym, a później dodałam wypełnienie.

Użyłam tylko dwóch kolorów:
Neonail - Mulled Wine
Neonail - Seashell Jestem ciekawa co sądzicie o tej stylizacji, a może macie pomysły na kolejną, lub chcecie zobaczyć tu jakiś tutorial?

11 komentarzy :

Dziękuję za każdy komentarz . Nie musisz podawać adresu swoje bloga , sama do Ciebie trafię :)

© BIANKOWO. Wszelkie prawa zastrzeżone.