Karty do makijażu - Face Charty.

Karty do makijażu to nic innego jak face charty, służące do projektowania makijażu na papierze. Na szablonie przedstawiającym twarz, za pomocą kredek, lub też kosmetyków przenosimy inspiracje, a następnie możemy odwzorować je na sobie, czy też modelce.


'Karty do makijażu' to album, zawierający 20 kart, wykonanych ze specjalnego, grubego papieru o strukturze 200gr/m2. Przypomina on typowy blok techniczny, jednak jego kartki są bardziej sztywne i odrobinę grubsze. Na każdej z kart znajdziemy szablon przedstawiający twarz kobiety, oraz miejsce, gdzie podajemy kosmetyki użyte w tym projekcie.Szablon twarzy wykonany jest perfekcyjnie i z dbałością o każdy szczegół. Przez moje ręce przeszło już kilka face chartów i ten z pewnością, ma najlepiej zaprojektowane oczy - powieka ruchoma jest odpowiednio widoczna, co rzadko się zdarza, najczęściej jest to malutki obszar. Załamanie powieki zaznaczone jest w taki sposób, że możemy je modyfikować w okolicach zewnętrznego kącika.


Projektowanie makijażu nie jest wcale takie trudne, ja zazwyczaj używam do tego kosmetyków w formie kamienia/sypkiej. Kosmetyki w formie płynnej nie wyglądają zbyt estetycznie na papierze, więc lepiej ich nie używać. Kosmetyki nakładam na szablon w ten sam sposób i tymi samymi pędzlami, których używam do makijażu twarzy. Przed nałożeniem czegokolwiek należy pamiętać, że papier nie jest tak chłonny jak nasza twarz, więc nakładamy naprawdę niewielkie ilości produktów na pędzel, by nie stworzyć plam i równomiernie wszystko rozetrzeć.   


Kart do makijażu nie ma co porównywać do face chartów wydrukowanych z internetu na zwykłym bloku. O wiele łatwiej maluję się na kartach które widzicie, dzięki swojej lekko chropowatej powierzchni o wiele lepiej zatrzymują na sobie kosmetyki. Możemy również stopniować intensywność cieni do oczu, bronzera itp. nakładając kolejną warstwę kosmetyku. 


Face chart nie tylko uczy planowania pracy i projektowania makijażu, ale również pomaga nam idealnie dopracować naszą koncepcję i zapobiega błędom. Lepiej źle wykonać makijaż na karcie niż na modelce, tutaj na spokojnie możemy przemyśleć nasz makijaż, odpowiednio dobrać kolory i dopiero później przenieść go na modelkę. Jest on też świetną opcją przy pracy z klientkami, zawsze możecie pokazać projekt makijażu niezdecydowanej kobiecie.


Karty do makijażu możecie kupić < tutaj >, lub < tutaj > w cenie 59,00 zł.

18 komentarzy :

 1. Już je gdzieś widziałam, prezentują się super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiedziałam ze jets cos takiego;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę coś takiego, fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę sama sie zaopatrzyć w takie karty ❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. ONE SĄ GENIALNE !
  świetnie się na nich pracuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł właśnie jako port folio. Dobrze, że są na rynku takie cudeńka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie interesuje się jakos szczególnie wizażem i nawet nie wiedziałam, że takie szablony istnieją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. e tam, ja wolę ćwiczyć na swojej twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już gdzieś je widziałam i podoba mi się to rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Face Chart to bardzo fajne rozwiązanie do przelania swojej wizji makijażu. Sama również z tego korzystam, jednak nie kupuje, a drukuje sobie na kartce takie, która mi odpowiada. I moim zdaniem efekt nie jest gorszy od tych kupnych za 60zł. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rewelacyjny pomysł z używaniem takich kart. Można swoją fantazje przenieść na papier i dodatkowo ją dopracować w szczegółach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sama się nad nimi zastanawiam ! :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialny pomysł, nie słyszałam o czymś takim. Sama się chyba w kilka zaopatrzę. :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Widziałam je już kilka razy na profilach różnych wizażystek- fajna sprawa, a rysunki są w tych kartach naprawdę ładne. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ale fajne ie wiedziałam, że coś takiego istnieje :O

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz . Nie musisz podawać adresu swoje bloga , sama do Ciebie trafię :)

© BIANKOWO. Wszelkie prawa zastrzeżone.